Deprem Testi Fiyatı

Deprem Testi Fiyatı

Türkiye deprem riskinin olduğu ülkelerdendir. Bu nedenle eski, depreme dayanıksız, hasarlı yapıların hak sahipleri binalarının deprem risk durumunu öğrenmek için binalarına deprem testi yaptırmalıdır. Çünkü depremde riskini azaltmak için önlem almak önemli bir konudur. Şirketimiz uzman teknik kadrosu ile en uygun deprem testi fiyatı ile deprem testi raporu, bina güçlendirme ve kentsel dönüşüm hizmetleri sunmaktadır.

Depreme karşı önlem almak için öncelikle yapıların deprem güvenliğinin belirlenmesi gerekmektedir. Yapı deprem güvenliğinin belirlenmesi için yapılması gereken şeylerden birisi deprem testidir. Deprem sağlamlık testi yaptırarak binanızın depreme karşı güvenli olup olmadığı anlaşılmaktadır. Bina deprem testini bilgi amaçlı yapabilirsiniz. Binanızın deprem riskini öğrendikten sonra gerekli önlemleri almak üzere bilgi amaçlı aldığınız raporla resmi işlemlere başlayabilirsiniz. Deprem testi fiyatı; bina büyüklüğüne, daire ve işyeri sayısına, kat adedine, bina taşıyıcı sisteminin betonarme yığma çelik olması durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar ve deprem testi konusunda bilgi almak için firmamız arayıp uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

Deprem Testi Fiyatı

DEPREM TESTİ FİYATI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Deprem Testi Neden Yapılır?

Ülkemizde sık sık meydana gelen depremler ve bu doğal afetlerin yol açtığı birçok can ve mal kaybının ortadan kaldırılması adına deprem testi gerekli bir faaliyettir. Günümüzde kentsel dönüşüm kapsamında depremin yol açtığı bu tür felaketlerin önüne geçmek için elde mümkün olan zararın en aza indirilmesi için bina güçlendirmesi ya da yeniden inşa gibi çeşitli önlemler alınır.

Deprem Testi Fiyatı

Binanın deprem riskli olması can ve kayıplarına sebebiyet verir. Bunu önlemek adına öncelikle yapının taşıyıcı sisteminin depreme karşı dayanıklılığı incelenir. Uzman kadromuz ile binalarınızda yapılan çalışmalar en güvenilir deprem testi hizmetimizi, size sunuyoruz. Deprem testi neden yapılır? Deprem testi fiyatı nedir? Sorularının merak edilen cevapları için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimize ulaşmak için iletişim numaralarımızı kullanabilir ve deprem testi fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bina deprem testi için öncelikle binaya ait projelerin hepsi incelenir. Eğer bina projesi yoksa binanın rölevesi hazırlanır. Röntgen cihazı ile betonarme taşıyıcı elemanların demirleri tespit edilir, bina katlardan karot ile beton numune alınır ve bina beton dayanımı tespit edilir, binanın oturduğu parsel için zemin etüd raporu hazırlanır. Bilgisayar ortamında bina 3 boyutlu statik ve dinamik hesaplamaları yapılarak bina deprem testi raporu hazırlanır. Rapor sonucunda binanın deprem riskli olup olmadığı belirlenmiş olur. 

Yapınız için hazırlanan deprem raporu hakkında yapınızın deprem riski sağlam veriler ile size sunulur. Ayrıca yapınız için hazırlanan deprem testi ve deprem raporu sonuçları ekibimiz tarafından  hak sahiplerine anlatılır. Bu süreç hakkında bilgi edinerek, uzman ekibimizden yardım alabilir ve nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yapılan incelemeler sonucu binanızın deprem riski bulunması halinde binanızın güçlendirilmesi veya kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yenilenmesi hakkındaki tüm konuları öğrenmeniz adına uzman ekibimiz ile hizmet vermeye hazırız. Deprem testi fiyatı ve merak ettiğiniz diğer konular için bilgi almak adına bize ulaşabilirsiniz.