İstanbul Kentsel Dönüşüm

İstanbul Kentsel Dönüşüm

Son yıllar içerisinde adından sıkça söz ettiren bir olgu, İstanbul kentsel dönüşüm konusudur. Ülkemizde kentsel dönüşümlerin hızını artırmasıyla kentlere yönelen ilgi yüzünden kalabalık ve hızla gelişen bu şehirler tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Kentleşmenin hızla artması ve şehirlerin giderek kontrol edilemez büyümesi ile çarpık kentleşmenin artması kaçınılamaz olarak deprem riskini arttırmaktadır. Bununla birlikte çarpık kentleşmenin en büyük risklerinden biri olan doğal afetlere ve ekonomik ömürleri tamamlayan riskli yapılar ile bu yapıların oluşturduğu riskli alanların artması kaçınılmazdır.

Tam da bu noktada özellikle dikkat edilmesi gereken şehirlerimizden biri de İstanbul’dur. İstanbul; kentsel dönüşüm uygulamaları bakımından ülkemizde listenin başında gelmektedir. Öyle ki geçmişte yaşanan ve beklenen deprem felaketlerinden dolayı özellikle hızlı sanayileşme ile birlikte kontrol edilemeyen nüfus büyümesi doğal afetlerin korkulu rüyası çarpık yapılaşmaya yol açmaktadır. Öyle ki hızlı ihtiyaç, rant uğruna yeterli gereksinimleri, şartları karşılamayan binaların yanı sıra arz edilen yerleşim alanlarını karşılamak adına riskli alanlara da yapılaşma gerçekleşiyor. Bugün  kentsel dönüşüm, doğal afetlere karşı alınması gereken en önemli hususların başında bulunur. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca müteahhitlik belgesi bulunan şirketimiz riskli yapı tespiti, kentsel dönüşüm ve bina güçlendirme hizmetlerini vermektedir. 

İstanbul Kentsel Dönüşüm

İstanbul Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

Fay hatlarına yakınlığı ile bilim insanları tarafından çokça uyarılarda bulunulan İstanbul’daki çarpık kentleşmenin beklenilen deprem felaketi için önemi büyüktür. İstanbul kentsel dönüşüm konusunda alınacak hizmetler de bu noktada hayati önem arz etmektedir. Belediyelerce başlanılan dönüşüm için bireyler kendi kararlarınca dönüşüme ayak uydurmak istemekte ancak sürecin uzun ve yoğunluğu hak sahiplerini korkutmaktadır.

İstanbul kentsel dönüşüm kadar bu konuda hizmet alınacak firmalar da çok büyük önem arz etmektedir. Gerekli bilgi ve donanıma sahip uzman kadromuz, sizlere titiz bir danışmanlık hizmeti sunuyor. Alanında uzman kişilerce yapılması zorunlu olan bu dönüşüm projesinin en başından en sonuna kadar süreç takibini yaparak sizlerin bu uzun yolculuğu hızla bitirmesine yardımcı oluyoruz. Riskli yapı tespitinin hemen ardından kentsel dönüşüme girecek olan yapınızın gerekli tüm ihtiyaçlarını büyük bir dikkatle ele alıyor, ihtiyacınız olan bütün hizmeti bir çatı altında sunuyoruz.

İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIMIZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

 

İstanbul Kentsel Dönüşüm

Firmamızda İstanbul Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı

Özellikle İstanbul gibi metropol kentlerinde kentsel dönüşüm süreçlerinin yoğun resmi işleri ve  zorluğunu İstanbul kentsel dönüşüm projelerimiz ve danışmanlık hizmetimizle sizler için bizzat üstleniyoruz. Yapınızın risk raporunun hazırlanması, raporun onayı, binanızın kentsel dönüşüm kapsamına dahil edilmesi ardından gerekli yasal süreçlerin halledilerek binanızın güçlendirilerek sizlere teslimine varan süreçte sizlerin yanında oluyoruz. İstanbul kentsel dönüşüm hizmetlerimiz ile beraber sizlere sağlıklı, konforlu ve güvenli; doğal afetlere karşı dayanıklı ve ekonomik ömrü uzun yapılar bırakarak sizin ve sevdiklerinizin emniyetli bir yaşam alanına sahip olmanızı hedefliyoruz. Yoğun göç ve nüfus artışıyla riskli bölgelerin başında gelen şehrimizde İstanbul kentsel dönüşüm projelerimizi gerekli maddi ve teknolojik imkanlarla gerçekleştiriyoruz. Siz de İstanbul kentsel dönüşüm hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.