Riskli Yapı Tespiti

Riskli Yapı Tespiti

Riskli yapı tespiti kentsel dönüşüm sürecinin yapı taşlarından biridir. Doğal afetlere karşı yeterli dayanıma sahip olmayan ve ekonomik ömrünü tamamlamış, hasarlı her yapı için bu tespiti yapmak mümkündür. Riskli yapı tespiti ile beraber oluşabilecek can ve mal kaybının önüne geçmek önemli bir husus olduğundan dikkate alınması gereken bir noktadır. Geçmişte Düzce ve Gölcük depremlerinin yanı sıra yakın tarihte ülkemizi hüzne boğan Erzurum ve İzmir’de yaşanan doğal afetlerin bizleri bu konuda harekete geçirmesi, şaşılacak bir durum değildir.

Bunun yanında ülkemizin deprem ülkesi olması ve buna karşılık beklenen büyük Marmara depremi için gerekli ve şart olan bu tespit için en kısa zamanda harekete geçmemiz gereklidir. Tam da bu noktada firmamıza başvurarak riskli yapı tespiti  yaptırabilirsiniz. Şirketimiz deprem testi, bina güçlendirme ve kentsel dönüşüm hizmetleri sunmaktadır.

Riskli Yapı Tespiti

RİSKLİ YAPI TESPİTİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Riskli Yapı Tespiti Hizmetlerimiz

İhtiyaç duyulan profesyonel kadromuz ve ileri teknoloji ekipmanlarımız ile gerekli koşullarla hızlıca yaptırabileceğiniz bu tespit, gelecekte sizleri üzecek her tür durumun önüne geçilmesini sağlar. Kentsel dönüşüme dahil edilecek alanlar gibi yapıların riskli yapı tespiti de hayati bir önem taşımakta olup bu konuda uzman ve profesyonel deneyimli bir ekip tarafından yapılmalıdır.  Riski yapı tespiti için önemli olan deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığına dair oluşturulacak bir rapordur.

Talebiniz doğrultusunda doğal afetlere dayanıksız olan yapınızın ilgili mevzuata göre incelenerek rapor hazırlanmasından sonra ilgili idarelerce rapor onaylanır. Bu onaylama ile birlikte kentsel dönüşüm kanunu kapsamına giren binanızın sürecini dilerseniz bakanlıktan dilerseniz bağlı olduğunuz belediyeden takip edebilirsiniz. Ancak firmamız, bu yorucu süreci üstlenerek sizi sürekli olarak bilgilendirir ve rapor neticesinde gerekli dönüşümleri tespit eder. Tespit edilen bu riskleri ortadan kaldırmaya dair olan riskli yapı tespiti raporu sizlere sunarak risk durumunu saptayan ekibiz, kentsel dönüşüm sürecine dahil edilen yapınız için gerekli müteahhitlik hizmetini de sizlere sunar.

Riskli Yapı Tespiti

Riskli Yapı Danışmanlığı

Son deprem yönetmeliğine uygun olmayan ve risk altında olan binanızın kentsel dönüşüm sürecine girmesiyle birlikte başlayacak olan inşaat süreci boyunca sizlere detaylı bilgi veren firmamız, bu sürecin her adımında sizlerin yanında bulunarak sizleri bilgilendirir ve yol haritasını hem yönetmeliklere hem de size uygun bir şekilde çizer. Doğal afetlere dayanıksız ve ekonomik ömrü bitmiş binaların çevresine ve sizlere bir tehdit oluşturmaması adına hızlıca hareket edilmesi gereken bu konuda, yönetmeliklere uygun bir şekilde dönüşüme sokulacak binanızın yine yönetmeliklere uygun bir şekilde sizlere teslimini sağlamaktayız.

Bizlere ulaşmanızın ardından oluşturacağınız talebiniz üzerine uzman kadromuzla birlikte yapınızın riskli yapı tespitini yaparak riskli yapı tespit raporunu hazırlarız. Gerekli analizler sonucunda oluşturulacak riskli yapı tespit raporunun ardından yapınızı kentsel dönüşümde yeniden inşa edebileceğimiz gibi eğer binada gerekli koşullar sağlanması halinde binanızı depreme karşı güçlendirmesini de yapıyoruz. Her iki seçenekten sizin için uygun olanın tercih edilmesi ile gerekli çalışmalara başlayıp; yasal süreçlerle birlikte gerekli şartları yerine getirip sizleri yormadan hizmetimizi veren firma ve ekibiz, kentsel dönüşüm sürecinizi rahat geçirmenizi sağlar.