Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı

Firmamızın hizmetlerinden ve sizlere yardım edeceğimiz konulardan bahsedelim. Sadece kentsel dönüşüm kira yardımı konusunda danışman hizmetimiz ile değil, aklınızda kentsel dönüşüm ile ilgili kalan tüm sorulara yanıt veriyoruz. Kentsel dönüşüm süreci içerisinde firmamıza en çok sorulan sorulardan birisi de elbette kentsel dönüşüm kira yardımı ile ilgilidir. Kentsel dönüşüm sürecini ve kira yardım desteğini aşamalar halinde açıklayacağız.

Ülke çapında hem riskli yapı tespiti hem de kentsel dönüşüm alanı oluşturma çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Alanında tecrübeli kentsel dönüşüm uzmanı kadromuzla beraber bir yapı veya bölgeyi kentsel dönüşüm anlamında değerlendiriyoruz. Binalarda yapılan teknik çalışmalar sayesinde binaların riskli yapı tespitini yapıyoruz. Binaların değerlendirmesini yapan uzmanlar ile riskli olup olmadığı araştırılan binalar hakkında deprem risk raporu hazırlıyoruz ve raporu onay alan binalar kentsel dönüşüm süreci içerisine giriyor.

Kentsel dönüşüm süreci içerisine giren binaların mülk sahiplerinin alabileceği yardımlar kentsel dönüşüm kredisi ya da kentsel dönüşüm kira yardımı şeklindedir. Bu durumda firmamız, bu yardımları alabilmeniz için gerekli işlemleri gerçekleştirmenizde yardım etmektedir. Süreç içerisindeki binalarda bulunan kiracılara ise kentsel dönüşüm kredileri ve taşınma yardımı almalarını da sağlıyoruz. Şirketimiz riskli yapı tespit raporu, kentsel dönüşüm ve bina güçlendirme kapsamında da hizmet vermektedir.  

Kiracı Kira Yardımı

KİRA YARDIMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından Nasıl Faydalanabilirim?

Ülke genelinde kentsel dönüşüm gerektiren riskli bölgelerin kentsel dönüşüm alanı oluşturulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların yanında hak sahiplerinin ihtiyacı olan gerekli işlemleri yapıyor ve gerekli yardımlar hakkında bilgi almalarını sağlıyoruz. Riskli yapı tespitinin yapılması ile konutların kentsel dönüşüm kira yardımı alabilmeleri için; riskli binalar, riskli alanlardan tahliye edileceği tarihten itibaren bir yıl içerisinde veya riskli bina yıkımının tarihinden itibaren üç ay içinde riskli yapının bulunduğu ildeki Belediye ya da Bakanlık İl Müdürlüğe’ ne başvuru yapılır.

Kiracı Kira Yardımı

Kentsel dönüşüm kira yardımı  kapsamında taşınma yardımı kullanmak isteyen kiracılar riskli yapıya ait belgeler, riskli binanın tahliye edildiğine dair belgeler,  eski ve yeni adresleri ile kiracı bulundukları yerine konut veya işyeri olduğuna dair resmi belgeler ile Bağlı oldukları Belediye’ ye veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekir. Bilgiler dahilinde mülk sahibi ve kiracıların kentsel dönüşüm kira yardımı alabilmelerine fayda sağlayacak bilgiler ve danışmanlık için firmamızla iletişim sağlayabilirsiniz.

Kiracı Kira Yardımı

Kiracı Kira Yardımı

Kira Yardımı Ödemeleri

Açıklanan kanun maddelerine göre kentsel dönüşüm kira yardımı alan kişiler, belirlenen tutarda 18 ay boyunca bu yardımı alacaklardır. Kiracı olarak yardım talep edenler için belirlenen kira yardımı taşınma yardımı olup bunun için iki ay tutarında kentsel dönüşüm kira yardımı bir kerede ödeniyor. Kentsel dönüşüm kira yardımı alana hak sahipleri kentsel dönüşüm kredisi kullanamazlar.

Biz Ne Yapıyoruz?

Kentsel dönüşüm kapsamındaki tüm süreçler için danışmanlık ve hizmet veriyoruz. Kentsel dönüşüme ihtiyaç duyan büyük ölçekli projeleri yürüttüğümüz gibi, parsel bazında binalarında kentsel dönüşümünde hizmet veriyoruz. Bunlara ek olarak binaların deprem güvenliği için bina güçlendirme hizmeti de sunuyoruz.